Strony

.

.

Targi i Festiwal Literatury Kobiet

Październik to miesiąc obfitujący w wydarzenia. Właśnie zakończył się Festiwal Literatury Kobiet Pióro i Pazur. Okazja do tego, by choć na chwilę odkleić się od klawiatury, poznać inne pisarki, porozmawiać, posłuchać wywiadów i dyskusji, zaprzyjaźnić, wymienić doświadczeniami. To ważne, bo praca pisarza to bardzo samotnicze życie.Cieszyłam się wiec tymi krótkimi chwilami.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników, nagrodzone w konkursie Pisarki oraz Organizatorów i dziękuję za wspaniały weekend.

Poniżej na zdjęciu z Izą Frączyk wspaniałym kierowcą tzw. babowozu, który zaczyna już mieć własną historię. Podróż tym niezwykłym środkiem lokomocji na długo pozostaje w pamięci :)
 Agnieszka Walczak Chojecka, wspólnie reprezentowałyśmy Filię i trzymałyśmy kciuki za naszą trzecią koleżankę Katarzynę Zyskowską Ignaciak nominowaną do nagrody.
Satysfakcja była, ponieważ Kasia nagrodę otrzymała :)
Miałam również okazję poznać Ałbenę Grabowską i to jedno z ważniejszych spotkań w moim życiu. Gratuluję jej nagrody i życzę powodzenia we wszelkich dalszych działaniach.


Oprócz tego był bankiet (tu z Ewą Bauer, wspaniałą towarzyszką podróży, zabawy i partnerką w poważnych rozmowach :)


Jeśli chodzi o przygody, to do najlepszych zaliczam nocleg w Reymontówce. Spałam w dawnym budynku służby i całą noc śniły mi się pracujące tu kiedyś pokojówki. Temat na obszerną sagę :)

Prócz tego miałam zaszczyt i przyjemność zgubić się w ciemnym lesie w towarzystwie Katarzyny Bondy. Nawigacja dosłownie wyprowadziła nas w pole, miejscowy fachowiec nakazał skręcić w prawo obok żyrdzi dla kunia (cokolwiek to oznacza:) ale to nie pomogło. Błądziłyśmy w ciemnościach i na pustkowiu. Niby rzecz zwyczajna, ale człowiek nigdy nie ma pewności czy słynna autorka kryminałów nie przeprowadza właśnie badań do kolejnej książki. Wiało grozą raz po raz :)

Tu Katarzyna Bonda i Ryszard Ćwirlej w świetnym wywiadzie otwierającym festiwal.

Dobrym duchem całej imprezy jest Mariola Zaczyńska. Pisarka, dziennikarka, wulkan dobrej energii i wspaniały człowiek :), która wraz z grupą współpracowników organizuje już czwarty raz tę niezwykłą imprezę.
A w przyszłym tygodniu Krakowskie Targi Książki, na które już teraz serdecznie zapraszam.

zdjęcia: Dorota Zamojska, Agnieszka Walczak Chojecka.5 komentarzy:

 1. Mam nadzięję, że kiedyś uda mi się być na takiej imprezie. Zdjęcia świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto:) Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, do zobaczenia :) Może na targach, albo właśnie festiwalu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne spotkanie, cieszę się, że wypaliło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ były emocje na Festiwalu! I tyle fajnych autorek w jednym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon