Strony

.

.

Życzenia noworoczne


Życzę wszystkim szczęśliwego roku, spełnienia marzeń i dużo pokoju. Polecam też tekst poniżej, który zawsze urzeka mnie swoją prostotą i ukrytą w niej mądrością.
 

 DESIDERATA

   
  Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

     Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

     Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

     Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

     Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.


Autor: Max Ehrmann

Steven King "Pamiętnik rzemieślnika"


Steven King Jak pisać? Pamiętnik rzemieślnika
Wydawnictwo Pruszyński i S-ka, Warszawa 2001

Czytałam różne opinie na temat tej książki. Dla mnie była kiedyś, dawno temu, jedną z ważniejszych w życiu. Nie znam powieści Kinga, dzięki którym zdobył sławę i rzesze czytelników. Na ten tytuł trafiłam tylko dlatego, że był taki czas, kiedy o pisaniu czytałam po prostu wszystko, co dało się kupić, pożyczyć lub zdobyć innym sposobem.
Spośród dziesiątek beznadziejnych prac, z których można się było nauczyć tylko tego, że nie masz lepszego sposobu na napisanie bestsellera, jak stworzyć książkę o pisaniu bestsellera, ta wyróżnia się zdecydowanie.
Jej język razi niektórych czytelników, a mocne przykłady z życia obrzydzają. Dla mnie to zupełnie nieważne. Steven King, jako jeden z naprawdę nielicznych, szczerze dzieli się tajnikami swojego warsztatu.
Nie boi się konkurencji. Dobrze wie, że warsztat to zaledwie niewielka część sukcesu. Jedyna, której można się nauczyć. Dostępna dla każdego. Reszta to magia. Mieszanka talentu, iskry Bożej, pracowitości, stopnia desperacji, charyzmy, siły charakteru oraz mądrości życiowej.To moja opinia. Steven King twierdzi, że pisania może się nauczyć prawie każdy. Pewnie wie, co mówi.
Dla tych, którzy o pisaniu marzą lub stawiają w zawodzie pierwsze kroki, pozycja na pewno warta polecenia.
© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon